Mehmet Bülbül

https://www.vekmar.com.tr/wp-content/uploads/2023/12/Mehmet-Bulbul-445x1024-1.jpg
Mepa Enerji Genel Müdürü

Mehmet Bülbül

    “Vekmar Elektrik, Alçak Gerilim ve Orta Gerilim alanında uygun stok yönetimi ile sadece iyi distribütör olmanın çok ötesinde. Mühendislik çözümleri sunabilen, yurtiçi ve yurtdışı pazar dinamiklerine sahip, ithalattan ihracata, A’dan Z’ye komple sistem entegratörlüğü yapabilme yeteneklerine sahip. Vekmar ile çalışmaktan son derece memnunuz.”

Kendinizden ve iş yaşamınızdan bahseder misiniz ?

Marmara Üniversitesi Elektrik-Elektronik Müh. 2005 yılında bitirdikten sonra, MBA eğitimimi Dortmund Üniversitesinde tamamladım. Akabinde Alman motor firmasında çalışma hayatıma başladım. Bu firmadan, şu anda rakibimiz olan başka bir jeneratör firmasına Proje Müdürü olarak transfer oldum. Ticari hayatıma 2015 yılında Cummins bayiliği ile başladım.

Vekmar ile tanışmanızı anlatabilir misiniz ?

Tüm iş hayatım boyunca ve halen enerji üretim tesisleri satışı ve kurulumu yapmaktayım. Bu vesile ile enerji tesislerinin uygun ekipman tedariğini yapmak üzere Vekmar ile yollarımız iş hayatımın ilk günlerinde kesişti. Vekmar Gn. Müd. Yrd. Sayın Ufuk Çaparoğlu ile başladığımız çalışmalarımıza halen devam etmekteyiz. Vekmar, Alçak Gerilim ve Orta Gerilim alanında uygun stok yönetimi ile sadece iyi bir distribütör olmanın çok ötesinde. Mühendislik çözümleri sunabilen, yurtiçi ve yurtdışı pazar dinamiklerine sahip, ihtalattan’ihracata, A’dan Z’ye komple sistem entegratörlüğü yapabilme yeneteklerine sahip. Vekmar ile çalışmaktan son derece memnunuz.

Ürünlerinizden ve hizmetlerinizden bahseder misiniz ?

Temsilciliğini yürüttüğümüz Cummins Power Generation marka dizel yakıtlı jeneratörlerimiz 22 ila 4000kVA arasında geniş bir ürün yelpazesine sahip olmamız, mühendislik hizmetlerimizle birlikte “Oil & Gas” sektöründen, ağır maden koşullarına kadar uygun çözümlerle müşterilerimize destek olmaktayız. Diğer taraftan doğalgaz ve metan gazı türevli (biogas, çöp gazı vb) yakıtlar ile çalışan kojenerasyon / trijenerasyon tesisleri kurulumunu yapmaktayız. Amacımız sadece ürün satışı olmayıp enerji tesisinde gerekli olan Orta ve Alçak Gerilim ekipmanları, ısı geri kazanım sistemleri, enerji yönetim & scada çözümleri ve temin ettiğimiz tüm ekipmanların kurulumunu yapmaktayız.

Sizi rakiplerinizden ayıran temel özellikleriniz nelerdir ?

Dahil olduğumuz her işi, proje olarak değerlendirip müşterimizin tedarikçisi değil çözüm ortağı olmamız bizi ayıran temek özellik oldu. Bununla birlikte ekipman tedariğinde standartlarını koruyan tedarikçiler ile çalışmalarımızı sürdürmemiz kalite politikamıza ciddi katkı sağladı.

Yurtiçi ve Yurtdışı oluşumlarınız nelerdir ?

Afrika ve Türki Cumhuriyetlerde katma değerli mühendisliğimiz sayesinde oldukça çok projede yer aldık. Havalimanları, enerji üretim tesisleri, madenler vb. projelerde enerji sağlayan ekipmanları tedarik ederek devreye almalarını yapıyoruz. Özbekistan ülke distribitörlüğünü alarak ofis açılışımızı gerçekleştirdik. Projeleri yerinden takip ederek satış faaliyetlerimizi arttırmayı hedefliyoruz. Diğer taraftan yurtiçinde, Ataşehir’deki ofisimizi genel merkezimiz haline getirdik ve Yalova’da paketleme tesisimizi faaliyete geçirdik. Ege bölgesinde aktif olmayı hep istemiştik, yakın zamanda İzmir Bölge ofisimizi de açacağız. Pandemi sürecinde büyümekten çekinmeden emin adımlarla planlarımızı uygulamaya devam ediyoruz.