Hasan Yıldız

https://www.vekmar.com.tr/wp-content/uploads/2023/12/Hasan-Yildiz-1.png
Signify Türkiye Ticari Satış Direktörü

Hasan Yıldız

    “Partnerlik, güven ile başlayan ve doğru iş birliği sayesinde beraber başarıya gidebilmenin en kısa ve en sağlam yoludur. Doğru bir partnerlik yapısıyla imza atılamayacak bir projenin olmadığını düşünüyorum. Bunun yanı sıra, kendi vizyonunuzla eşdeğer bir bakış açısı da eklenebilirse sınır tanımayan bir başarı hikayesi oluşturulur. Yine partnerlik, her iki firmanın da gelişim alanlarını beslediği, iyi günde el ele olduğu gibi kötü günde de kol kola yürüdüğü bir mekanizmadır. Vekmar Elektrik ile iş birliğimizi tam olarak, bahsettiğim partner tanımıyla açıklayabilirim.”

Sizi tanıyabilir miyiz? Eğitim ve Kariyer hayatınızdan bahsedebilir misiniz ?

2009 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olup eş zamanlı olarak da İşletme Fakültesi’ndeki eğitimimi tamamladım. Orta ve yüksek gerilim şantiyelerinde şantiye şefi olarak başladığım profesyonel hayatıma çocukluğumdan bugüne kadar hemen hemen tüm eşyalarını etrafındakilere satmaya çalışan ve üniversite hayatı boyunca da çeşitli ticari aktiviteler içine girmek için her fırsatı değerlendiren biri olarak satış sektöründe yani ait olduğumu düşündüğüm bir alanda devam ettim. Satış alanındaki kariyer yolculuğum, 2010 yılında Antalya bölgesinde VIKO Elektrik adlı firmada bölge satış müdürü olarak başladı. 2012 yılından bu yana da aydınlatma sektörünün lideri olan şirketim SIGNIFY’da birçok pozisyonda çalışma fırsatı buldum. SIGNIFY kariyerimin ilk 5 yılı Antalya bölgesinde , son 5 yılı ise İstanbul’da olmak üzere Distribütor kanalı proje kanalı ve partner kanalı içinde çeşitli pozisyonlarda rol aldım. Son 1 yıldır da Partner Kanalı Ticari Direktörü ünvanıyla Yönetim Kurulu üyesi olarak kariyerime devam ediyorum.

Firmanızın Türkiyedeki yapısından ve gelişiminden bahseder misiniz ?

Signify olarak 130 yıldır dünyada, 90 yılı aşkın süredir ise Türkiye’de faaliyet gösteren markamızla; evleri, ofisleri, binaları ve kentsel mekanları dönüştürmede nesnelerin internetini kullanarak aydınlatma çözümleri üretiyoruz. Dünya genelinde 70’ten fazla ülkede 37 bin çalışanımızla aydınlatmada dünya lideri bir şirketiz. ‘Daha Aydınlık Yaşamlar ve Daha İyi Bir Dünya için Işığın Olağanüstü Potansiyelini Ortaya çıkarmak’ mottosuyla çalışmalarımızı sürdürüyor ve insanların hayatına, sunduğumuz çözümlerle anlam katıyoruz.

Enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik kavramları, son yılların olmazsa olmazı firmanızın bu konuda ki çalışmalarından bahseder misiniz ?

Sürdürülebilirlik bizim için artık stratejimizin tam ortasında konumlandırdığımız ve tüm hizmetlerimizi, ürünlerimizi, teknolojik AR-GE çalışmalarımızı da buna göre şekillendirdiğimiz bir iş yapış şekli. devreden insan kaynağına, üretimden paketlemeye, tedarik zincirinden ürün kullanımına kadar her aşamayı hem kullanıcılara maksimum tasarrufu sağlayacak şekilde hem de dünyanın geleceğini düşünerek şekillendiriyoruz. Bunun için de belirli hedefler belirleyerek, o hedeflere sıkı sıkı bağlı bir şekilde somut adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Çalışmalarımız Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi (DJSI) tarafından üst üste beşinci kez tescillendi. Kasım 2021 döneminde S&P Global Kurumsal Sürdürülebilirlik Değerlendirmesi’nde de ‘Endüstri Lideri’ seçildik.

Daha iyi bir dünyaya uyanmak umudu ile tüm çağrılarımızın, imzaladığımız global anlaşmaların yanında sürdürülebilirliği stratejimizin ve var oluş amacımızın tam ortasında konumlandırmak, aksiyonlarımızı ürünlerimizle de taçlandırmak bizim için çok kıymetli. Bunun için 2016 senesinde şirket unvanımızın Philips Aydınlatma’dan Signify’a geçişiyle beraber başlattığımız Daha Aydınlık Yaşamlar, Daha İyi Bir Dünya” sürdürülebilirlik programı kapsamında ‘Hem Dünyayı İyileştirme Hem de İnsanların Hayatını İyileştirme’ misyonu edindik.

Özellikle bahsetmek istediğiniz ürünleriniz var mı ?

Dünyada 1,2 milyar insan elektrikli aydınlatmanın avantajlarından yararlanamıyor, ancak bol güneş ışığı alan bölgelerde yaşıyor. Dolayısıyla Solar, herkesin kullanımına uygun olan olağanüstü bir enerji fırsatı konumunda olmasından ötürü önümüzdeki yılların yıldız ürünü diyebiliriz. Toplumların sağlığı bizim için çok önemli olduğundan, pandemi döneminde yaşamın sürdürülebilirliği için iş başındaydık. T.C. Sağlık Bakanlığı ve ABD de bulunan Boston Üniversitesi tarafından etkinliği onaylanan; ortamları, yüzeyleri ve havayı virüs ve bakterilerden arındıran UV-C ürünlerimizin üretimine ağırlık verdik. 35 yılı aşkın süredir UV-C ışık kaynakları teknolojisi, tasarımı ve üretimi üzerine göstermekte olduğumuz faaliyetler ile beraber UV-C’nin bilinçli ve güvenilir kullanımı konusunda da bilimsel araştırmalar ve uluslararası kuruluşlar ile birlikte faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Yine ‘Aydınlık Yaşamlar’ kapsamı altında geliştirdiğimiz çözümlerden olan TruLifi markamız ile internet bağlantısını wifi-yani radyo dalgaları yerine Lifi-yani ışık dalgalarından elde ederek bağlantıyı çok daha hızlı, güvenli ve diğer cihazlarla negatif anlamda etkileşime geçmeyen bir şekilde kullanılmasını sağlayabiliyoruz. Şehirlerde Interact City çözümlerimizle güvenliği ve verimliliği maksimum hale getirebiliyoruz.

Firmanız için 2022 yılı nasıl geçiyor, değerlendirir misiniz ?

2022 yılının ilk yarısı Signify Türkiye için binbir emekle ekilenlerin toplandığı, ilmek ilmek ördüğümüz güçlü bayi yapımızın kendini gösterdiği, doğru partnerlerin etkisinin her aşamaya yansıdığı tarihin en güzel başlangıçlarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bu yılın son aylarına doğru ilerlerken, şirketimizin global olarak belirlediği hedefleri ikiye katlayacak sonuçlar üretmeye yönelik bir çabamız bulunuyor.