Eaton Orta Gerilim Hücreleri

Modüler hücreler enerji kullanımında önemli bir yere sahiptir. Orta gerilim modül hücreleri çeşitli fonksiyonları ile enerjinin güvenle kullanılmasına katkı sağlamaktadır. Anahtarlama, ölme ve koruma fonksiyonları ile enerji kullanım alanlarında sistem ve insanların can güvenliğini sağlaması nedeni ile kullanılmaktadır. Orta gerilim modüler hücreleri elektrik enerjisi kullanımının yoğun olduğu büyük işletme ve tesislerde kullanılmaktadır.

Orta Gerilim Hücreleri Nedir?

Orta gerilim modüldüler hücreleri, 36 kV’a kadar olan elektrik dağıtım şebekelerine bağlı bulunan trafo dağıtım merkezi, endüstriyel tesis dağıtım merkezleri ile indirici veya yükseltici şalt sahalarında etkili bir biçimde kullanılmaktadır. Orta gerilim hücreleri içerisinde bara, sigorta, sayaç, ayırıcı, kesici, ölçü aletleri, röleler, gerilim ve akım transformatörleri gibi tüm ekipmanlar standartlara uygun olarak bulunmaktadır. Orta gerilim hücreleri akımın güvenli bir şekilde kullanılabilmesinde etkili olmaktadır. Tüm ekipmanlar kendine özel görevi yerine getirerek tesislerde enerjinin dengeli kullanılmasını sağlamaktadır.

Eaton orta gerilim hücreleri dayanıklı yapısı ile projelerinizde harika bir çözümdür.

Orta Gerilim Hücreleri İşlevleri ve Kullanımı

Orta gerilim giriş çıkış hücreleri merkezi dağıtım trafolarına gelen akımın dengeli bir şekilde dağıtımından sorumlu olmaktadır. Bara olarak adlandırılan bakır üniteler orta gerilim hücresi hücrede bulunan ekipmanlar arasında bağlantı kurmaktadır. Elektrik akımının doğru ve dengeli dağıtımından sorumludur.

Orta gerilim ölçüm modülleri dağıtım sisteminde akım, iş ve gerilimin ölçülmesinde etkili olmaktadır. Ölçüm yapımına uygun olarak tasarlanmıştır. Ölçümlerin sorunsuz ve doğru bir şekilde yapılmasını sağlayarak, sistemde oluşan değişimlerin anlaşılmasını sağlamaktadır. Sisteme zarar verecek bir akım değişikliği olması halinde güvenlik için sigorta ve yük ayırıcılar devreye girmektedir. Orta gerilim sigorta hücreleri orta gerilim sisteminde yer alan en önemli ekipman olarak değerlendirilir. Özellikle can ve mal güvenliği için olmazsa olmaz niteliğindedir. Sisteme gelen enerjinin kontrollü bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Ani akım artışı ve kısa devre olması durumunda akımın kesilmesinden sorumludur. Sigorta hücreleri yük ayırıcı ile birlikte çalıştığı durumlarda bulunmaktadır.

Örnek Proje: Eaton OG Hücre

Eaton Orta Gerilim Hücreleri

Trafo merkezleri, enerji üretim tesisleri, oteller, alış-veriş merkezleri, iş merkezleri, hastaneler, havaalanları, rüzgar santrallerinde Eaton orta gerilim hücreleri etkili bir biçimde kullanılmaktadır. Kaliteli ve sağlam olması nedeni tüm kullanım alanlarında can ve mal güvenliğini sağlamada son derece etkilidir. Ayrıca işletmede kullanılan cihazların güvenliği için büyük öneme sahiptir.

Eaton orta gerilim hücreleri güvenlik kadar enerji kullanımının dengeli olmasında da etkili olmaktadır. Böylece elektrik enerjisinin tasarruflu ve en etkili şekilde kullanılmasını mümkün kılmaktadır. Orta gerilim modüler hücreleri ile tesislerde maksimum performans ile elektrik kullanılmaktadır.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vekmar Electric Vision Contact Campaigns